PL logo EN
Formularz zgłoszeniowy
Szukaj |
Film konkursowy
LIMBO
Reż. Natalie-Anne Downs
2018
GB
Historia opowiedziana poprzez taniec, dwóch żołnierzy złapanych w nieznanym miejscu i czasie ponownie wspomina pole bitwy. Od wschodu do zachodu słońca wiecznie rozgrywają opowieść o przyjaźni i stracie, nawiedzani tragedią wojny i obietnicą tego, co mogło być. Film został stworzony przez reżyserkę Natalie-Anne Downs i zawiera choreografię i występy absolwentów Rambert Ballet School Alumni i Sadlers Wells Young Associate, Dominica Roccę i Christophera Thomasa. Przede wszystkim miał być eksploracją narracji i postaci wyrażonych przez taniec, jest także hołdem w związku z setną rocznicą zawieszenia broni.   Natalie jest reżyserką i filmowcem z Londynu, która pracowała zawodowo jako reżyserka teatralna ponad dwanaście lat, zanim zaczęła wykorzystać swoje umiejętności przy tworzeniu filmów. Zdobyła dodatkowe wykształcenie w Szkole Filmowej MET w Londynie, ma również szerokie doświadczenie w pracy jako producent i przy produkcji programów na żywo dla Lucasfilm i Really Useful Theatres. Reżyserowane przez nią filmy miały premiery na międzynarodowych konkursach i festiwalach filmowych. Ostatnie prace Natalie powstają podczas długotrwałego projektu filmowego we współpracy z choreografami, tancerzami i muzykami w celu stworzenia serii filmów eksplorujących sztukę wizualną „screendance”. Jej eksperymentalny film taneczny „SPEAK” został wybrany i nominowany do nagrody w kategorii Best Music na The Portobello Film Festival 2018, a także był wyświetlany na Międzynarodowym Festiwalu Videodance w Almagro, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym InShadow i Festiwalu São Carlos Videodance.    
Czytaj więcej
26.04 /
Reżyseria: Maciej Sobieszczański, Łukasz Ronduda
Produkcja: Polska
Rok: 2015
Czas trwania: 63 min.
 
„Performer” to pełna punkowej energii opowieść o artyście, który szuka swojego miejsca we współczesnym świecie. Bohaterem filmu jest Oskar Dawicki, jeden z najbardziej oryginalnych i fascynujących współczesnych artystów, grający w filmie samego siebie. Oskar żyje swoją sztuką i nie idzie na żadne kompromisy, często ryzykując własnym zdrowiem. Podczas słynnego performance’u „Baloniarz” powiesił się na sznurze pod sufitem galerii, a przed uduszeniem ratowały go jedynie balony wypełnione helem.
 
Wstęp wolny!
 
Czytaj więcej
Ludzie
  • Kurator 13 InOutFestivalu: Wojciech Zamiara
    Wojciech Zamiara (ur. 1960 r. Toruniu) – polski artysta współczesny, artysta interdyscyplinarny (twórca instalacji multimedialnych, performance i sztuki wideo), pedagog. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecna nazwa uczelni: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), dyplom uzyskał w Pracowni Grafiki prof. Cypriana Kościelniaka w roku 1986. W gdańskiej uczelni pracuje od 1986 r., obecnie na stanowisku adiunkt II stopnia. Prowadzi pracownię Wstęp do Intermediów w Katedrze Specjalności i Specjalizacji na Wydziale Rzeźby.
     
     
    Czytaj więcej
Festival IN OUT
Zapraszamy artystów wizualnych i filmowych do wzięcia udziału w otwartym międzynarodowym konkursie odbywającym się w ramach 13 edycji Festiwalu IN OUT. Jest on organizowany cyklicznie od 2005 roku przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku. Uczestnicy proszeni są o nadsyłanie prac wideo, eksperymentów, dokumentów oraz animacji odpowiadających na temat WIDEO/PERFORMENS.
 
Konkurs jest dwuetapowy: spośród prac nadesłanych do dnia 1 kwietnia 2019 roku jury wybierze 20 artystów, których prace zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu, oraz pokazane podczas przeglądów w CSW ŁAŹNIA w Gdańsku. Finaliści zostaną zaproszeni na festiwal do Gdańska.
 
Nagrody:
I nagroda: 5 000 PLN ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.
II nagroda: 4 000 PLN ufundowana przez CSW ŁAŹNIA.
Oprócz nagród przyznane zostaną również wyróżnienia honorowe.
 
 
Konkurs skierowany jest do pełnoletnich uczestników.
Czas trwania filmu: powyżej 1 minuty, maksymalnie do 20 minut.
Rok produkcji: praca nie powinna być starsza niż 3 lata.
 
 
Termin nadsyłania prac upływa 24 marca 2019 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału! 
 
 
 
Regulamin:
 
Czytaj więcej
Następna edycja za:
-471 dni
Festival in out in news