PL logo EN
Formularz zgłoszeniowy
Szukaj |
Jury
jury 1. etapu: krzysztof kornacki
Prof. Krzysztof Kornacki - filmoznawca, pracownik Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w historii kina polskiego. Autor książek Kino polskie wobec katolicyzmu 1945-1970 (książka nominowana do nagrody im. Bolesława Michałka), "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy ("Pióro Fredry" za Książkę Roku 2011); współredagował tomy Poszukiwanie i degradowanie sacrum w kinie (2002) oraz Sacrum w kinie. Dekadę później (2013). Współzałożyciel i pierwszy prezes DKF UG "Miłość blondynki" oraz członek Rady Redakcyjnej czasopisma kultury audiowizualnej "Panoptikum".
 
jury 1. etapu: wojciech zamiara
Wojciech Zamiara (ur. 1960 r. Toruniu) – polski artysta współczesny, artysta interdyscyplinarny (twórca instalacji multimedialnych, performance i sztuki wideo), pedagog. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecna nazwa uczelni: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), dyplom uzyskał w Pracowni Grafiki prof. Cypriana Kościelniaka w roku 1986. W gdańskiej uczelni pracuje od 1986 r., obecnie na stanowisku adiunkt II stopnia. Prowadzi pracownię Wstęp do Intermediów w Katedrze Specjalności i Specjalizacji na Wydziale Rzeźby.
jury 1. etapu: honorata martin
Honorata Martin- performerka, malarka, ukończyła Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wielokrotnie nagradzana między innymi w konkursie Gepperta, na Gdańskim Biennale Sztuki, w Plebiscycie "Polacy z werwą", "Pomorski Sztorm".Uzyskała także nominacje do nargody Splendor Gedanensis oraz Nagrody Miasta Gdańska dla młodych twórców kultury. W 2017 roku została laureatką prestiżowego konkursu dla młodych artystów organizowanego przez Narodową Galerię Sztuki Zachęta- Spojrzeń.  Inspiracją dla jej działań są zarówno osobiste przeżycia, jak i aktualne problemy społeczeństwa. 
jury 2. etapu: Vahram Mkhitaryan
Urodził się w 1977 roku w Erewaniu. Filmowiec, fotograf. W 2001 roku ukończył reżyserię filmów fabularnych na Wydziale Kultury Armeńskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego. Po studiach specjalizował się głównie w realizacji reklam społecznych jako reżyser, operator obrazu i scenarzysta. Do Polski pierwszy raz przyjechał w roku 2005 jako stypendysta Programu im. Lane’a Kirklanda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest absolwentem kursu fabularnego i kursu dokumentalnego Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W 2014 r. ukończył swój pierwszy niezależny dokument krótkometrażowy “Pieśń pasterza” oraz debiut krótkometrażowy-film fabularny “Mleczny brat”. Oba filmy były pokazywane w programach konkursowych na prawie 70 festiwali w Polsce i na świecie, gdzie zdobyły ponad 30 nagród i wyróżnień.
W 2016 roku obronił tytuł doktora sztuki na ASP w Warszawie. Jest pracownikiem dydaktycznie naukowym na Wydziałe Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku.
 
jury 2. etapu: Artur Tajber
Artur Tajber (ur. 1953 w Stalinogrodzie, dzisiaj – Katowice) - aktywny na scenie międzynarodowej artysta intermedialny mieszkający w Krakowie, w Polsce. Studiował w PWSSP we Wrocławiu i ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Adama Marczyńskiego. Od połowy lat siedemdziesiątych zaangażowany w ogólnoświatowy ruch sztuki performance. Od tego czasu rozpoczął działalność organizacyjną, teoretyczną, publicystyczną, kuratorską i opozycyjną, oraz podróże na Zachód. Podczas stanu wojennego był jednym z założycieli formuły KONGER, grupy artystów performance. Członek (skarbnik) Komitetu Zakładowego NSZZ Solidarność Artystów Plastyków w Krakowie (1981-90), V-prezes ZO ZPAP w Krakowie (1990-1994) i przewodniczący Komisji Statutowej ZG ZPAP (1994-1996). Prowadził kilka galerii (galeria gt, Galeria Pryzmat) oraz wiele międzynarodowych projektów artystycznych i badawczych (m.in.: AKCJA, Territories Nomades, Fort Sztuki, TIMEMIT, MetaMuzeum…). Wystawiał i prezentował swój dorobek artystyczny w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, w Azji. W latach 1986-2007 był prezesem i jednym z animatorów Stowarzyszenia Fort Sztuki. Przez 25 lat (1982-2007) był pracownikiem Katedry Sztuk Wizualnych na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Prowadził zajęcia, wykłady i prezentacje w kilku uczelniach w Polsce (m.in.: PJWSTK, UJ) i na świecie (m.in.: Kingston University, Illinois University, University of Ulster, Universite Laval, Bezalel Academy of Art and Design, Kentucky State University, University of Virginia…). Od roku 2008 prowadzi przedmiot „sztuka performance” na Wydziale Polonistyki UJ. Jest współautorem unikatowego programu dydaktycznego w zakresie intermediów. W roku 2001 założył Międzywydziałową Pracownię Intermediów w ASP w Krakowie, w roku 2007 został kierownikiem Katedry Intermediów, gdzie utworzył pierwszą w Polsce, dyplomującą Pracownię Sztuki Performance. W roku 2012 został pierwszym dziekanem Wydziału Intermediów ASP w Krakowie.
jury 2. etapu: Julia Draganović
Julia Draganović jest kuratorką sztuki współczesnej, której zainteresowania koncentrują się na nowych strategiach artystycznych. Kuratorowała wystawy w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, USA i na Tajwanie, w tym projekty kuratorskie Bologna Art First 2010 - 2012 oraz w Art Miami od 2009 roku. Draganović jest członkiem komitetów Galerii Zewnętrznej w Gdańsku (Polska), członek zarządu No Longer Empty, Nowy Jork i członek komitetu naukowego Mudam, Luksemburg. Jako członek-założyciel kolektywu kuratorskiego LaRete Art Projects odpowiada za Międzynarodową Nagrodę za Sztukę Partycypacyjną ogłoszoną przez Zgromadzenie Ustawodawcze włoskiego regionu Emilia-Romagna.
Zajmowane przez Julię Draganović pozycje instytucjonalne obejmują dyrektora artystycznego Chelsea Art Museum New York (2005-2006) i PAN Palazzo delle Arti Napoli (2007-2009), Kunsthalle Osnabruck (2013-2019). Jej najnowszym stanowiskiem jest dyrektor Villa Massimo w Rzymie.
 
 
Następna edycja za:
-679 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news