PL logo EN
Formularz zgłoszeniowy
Szukaj |
13 IN OUT Festiwal 2019 The Divine Way
Reż. Ilaria Di Carlo
2018
DE
Film nagrodzony pierwszym miejscem w konkursie Festivalu In Out 2019.
 
The Divine Way podejmuje refleksję dotyczącą tożsamości i podróży w celu odkrywania siebie w odniesieniu do architektury i krajobrazu. Artystycznym celem reżyserki było nakręcenie filmu, który rozgrywa się tylko na klatkach schodowych i który wyraża emocje przetłumaczone na obrazy. Film został nakręcony w pięćdziesięciu różnych lokalizacjach i gromadzi jedne z najbardziej imponujących klatek schodowych w Niemczech. Symbolicznie schody zawsze sugerują podróż. W psychoanalizie klatki schodowe często przedstawiają podświadome i kręte pejzaże naszych osobowości, które mogą obrócić nas w tak wielu różnych i przeciwstawnych kierunkach. Film, oparty na Boskiej komedii Dantego, przedstawia mistyczną ścieżkę życia, która czasami pcha nas w całkowitą ciemność, aby zobaczyć, skąd naprawdę pochodzi światło.
 
Ilaria Di Carlo to artystka wizualna zajmująca się filmem eksperymentalnym, sztuką wideo i performance. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Rzymie i prestiżową Central Saint Martin's w Londynie. Następnie studiowała film w Instytucie SAE w Berlinie.
Jej obecne prace artystyczne koncentrują się na tworzeniu ruchomych obrazów i filmów eksperymentalnych, które eksplorują temat podróży i tożsamości w odniesieniu do krajobrazu i architektury. Jej filmografia obejmuje filmy krótkometrażowe Czarna księga L., W poszukiwaniu straconego czasu oraz wielokrotnie nagradzany film Boska droga, nakręcony w 50 różnych lokalizacjach w całych Niemczech. Mieszka i pracuje w Berlinie.
 
Następna edycja za:
-635 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news